Zespół

 

"Zakopower to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą "Musichal" wydaną w maju 2005 roku.(...)

Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym w ubiegłym roku zagrał ponad 100 koncertów w całym kraju."

Skład Zespołu

 

Sebastian Karpiel-Bułecka

Sebastian Karpiel-Bułecka

(śpiew, skrzypce, dudy, słowacka fujara pasterska)


Lider zespołu, rodowity góral, zawsze gra pierwsze skrzypce i w przenośni i dosłownie, muzyk z zamiłowania, architekt z wykształcenia; charyzmatyczny, żywiołowy, pełen pasji i energii, którą potrafi przekazać i skutecznie zaszczepić, zawsze otoczony przez tłum fanów, którym cierpliwie rozdaje autografy, bardzo często zapraszany do współpracy z innymi artystami – solo, ale także w kwartecie góralskim.


Bartłomiej Kudasik

Bartłomiej Kudasik

(śpiew, altówka)


Gra na altówce, tworzy góralski trzon zespołu, autor większości tekstów na płytach zespołu, zawsze uśmiechnięty i roztańczony, szczególnie w solówkach instrumentalnych, zaangażowany także w działalność społeczną.
Józef Chyc-Scepon „Wujek”

Józef Chyc-Scepon „Wujek”

(śpiew, basy)


Wspiera zespół grą na basach podhalańskich, również góralska dusza w zespole, jest przemiły, przesympatyczny i bardzo skromny, urzeka wszystkich swoim popisowym numerem tanecznym w "Kiebyś Ty".

Wojciech Topa

Wojciech Topa

(śpiew, skrzypce)


Drugie skrzypce w zespole, ale nie mniej ważne, ostatni członek o góralskim charakterze, zwykle wesoły i uśmiechnięty, choć przy tym spokojny i zamyślony, mistrz sztuki rzemieślniczej i rękodzieła – wykonał instrumenty, na których grają Sebastian i Bartek, jeden z najlepszych lutników w Polsce.
Tomasz Krawczyk „Serek”

Tomasz Krawczyk „Serek”

(gitara elektryczna)


Gitara elektryczna to jego żywioł, swoimi solówkami rzuca wszystkich na kolana, bezbłędny i jedyny w tym co robi, bardzo otwarty, towarzyski, pozytywnie zakręcony, pełen energii, którą rozsiewa wokół i momentalnie zaraża nią innych, instruktor sekcji gitarowej, w duecie z Joanną Włodarską tworzy własny zespół Bisquit.
Michał Trąbski

Michał Trąbski

(gitara basowa)


Specjalista od basowych brzmień, na gitarze basowej mocno i z pazurem szarpie struny, nawiązuje świetny kontakt z publicznością, jest bardzo sympatyczny, swobodny i rozmowny, chętnie uczestniczy w popisach tanecznych na scenie.

Łukasz Moskal „Mały”

Łukasz Moskal „Mały”

(perkusja)


Niewiarygodna moc i power w niewielkim ciele, rządzi perkusją i wprowadza najmocniejsze uderzenia oraz zawrotne tempo, wybija rytm i zmusza zespół do czujności, bawiąc się muzyką; człowiek orkiestra, który doskonale radzi też sobie ze smyczkiem i skrzypcami; zabawny, z ogromnym poczuciem humoru i bardzo oryginalny pod wieloma względami.
Piotr Rychlec „Falko”

Piotr Rychlec „Falko”

(instrumenty klawiszowe)


Gra na instrumentach klawiszowych, jego linie melodyczne są jak balsam dla uszu, często spokojne, przyjemne tony potrafią jednak ostrzej zabrzmieć z perkusją, jest bardzo miły i uprzejmy, słynie z popisowej solówki "Solo we dwoje".

Dominik Trębski

Dominik Trębski”

(trąbka)


Najmłodszy stażem członek zespołu, gra na trąbce, którą zdecydowanie ożywia każdy utwór, doskonale odnajduje się w nowej roli, jest zabawny, bezpośredni i potrafi się świetnie bawić zarówno na scenie jak i eksperymentując w muzyce, swoje pasje muzyczne realizuje także w swoim zespole Muzykoterapia.

Opracowała Monika Fatyga

 Musichal
Na Siedem
Boso
 

(c) 2011 zakofani.pl