"Musichal"

 

Musichal – wydany w roku 2005 album grupy Zakopower. W produkcji płyty uczestniczył Mateusz Pospieszalski, który również skomponował część utworów i zaprosił do nagrań swoich przyjaciół z innych zespołów. To dzięki nim płyta pozostała blisko tradycyjnych góralskich korzeni mimo nowoczesnych brzmień i klubowych aranżacji.

Kliknij w okładkę płyty po prawej żeby zobaczyć teksty utworów

"Na Siedem"

 

Na siedem – drugi wydany w roku 2007 album polskiej grupy Zakopower. W produkcji płyty, tak jak w przypadku pierwszego krążka zespołu uczestniczył Mateusz Pospieszalski, który również skomponował część utworów. Słowa do niektórych piosenek zostały napisane przez znakomitych polskich artystów m.in. takich jak: Adam Nowak, Kayah czy Rafał Bryndal. "Na siedem" posiada 10 utworów, jednak została stworzona także wersja poszerzona płyty, zawierająca dodatkowe 4 piosenki w tym m.in. cover węgierskiego zespołu Omega pt. Gyongy Haju Lany. Całość utrzymana w klimacie klubowych aranżacji i nowoczesnych brzmień do jakich przyzwyczaił już lider zespołu Sebastian Karpiel-Bułecka.

Kliknij w okładkę płyty po prawej żeby zobaczyć teksty utworów

"Boso"

 

Boso – trzeci długogrający album zespołu Zakopower, wydany w 2011 roku przez wytwórnię płytową Kayax. Album zawiera 10 premierowych utworów oraz wcześniej już wydany singiel "Bóg wie gdzie". Piosenką promującą krążek została tytułowa kompozycja "Boso".

Kliknij w okładkę płyty po prawej żeby zobaczyć teksty utworów

 Musichal

Na Siedem


Boso
 

(c) 2011 zakofani.pl